Polisę na życie wykupujemy, jeśli chcemy zabezpieczyć naszą rodzinę na wypadek naszej śmierci, a także innego zdarzenia, jeśli to jest w ubezpieczeniu uwzględnione. Rynek ugina się od rozmaitych, zróżnicowanych ofert. Trudno wybrać tę, która będzie w naszym przypadku najkorzystniejsza. Czym więc się kierować, wybierając ubezpieczenie na życie? O czym należy pamiętać, by nie zawrzeć umowy niezbyt dla nas korzystnej?

ubezpieczenie

Rodzaje polis, na które możemy się zdecydować

Wśród przeróżnych ofert prawdopodobnie najczęściej spotykane jest terminowe ubezpieczenie na życie. Polega ono na tym, że zawieramy umowę z towarzystwem ubezpieczeniowym na określony czas. Często okres ten jest dosyć długi, może wynosić nawet kilkadziesiąt lat. W razie śmierci ubezpieczonego, lub innego nieszczęśliwego zdarzenia, jego bliscy otrzymują określone świadczenie, zgodne z wysokością ubezpieczenia.

Po drugie, wyróżniamy polisy na życie i na dożycie. W tym przypadku nasze ubezpieczenie pełni dwie funkcje – z jednej strony ochronną, z drugiej strony inwestycyjną. Chodzi o to, że część składki przeznaczana jest na inwestycje, a część na ochronę. Ciekawym rozwiązaniem jest to, że ta opcja gwarantuje wypłatę świadczenie po osiągnięciu określonego w umowie wieku. Po wtóre, wskazuje się polisy inwestycyjne, które z założenia mają pełnić funkcje inwestycyjne. Z reguły znaczną część składek przeznacza się na inwestycje. Pieniądze są gromadzone, a w razie śmierci ubezpieczonego, wypłacane uprawnionym osobom.

Wspomnieć należy również o ubezpieczeniu grupowym oraz polisach posagowych. Opcja pierwsza z wymienionych związana jest ściśle z zakładem pracy. Pracownik, jeśli pracodawca daje taką możliwość, może w miejscu pracy takie ubezpieczenie wykupić. Jest ono stosunkowo niedrogie i zazwyczaj dotyczy ciąży, śmierci czy pobytu w szpitalu. Jeśli z kolei chcemy zapewnić naszemu dziecko pewną finansowo przyszłość, możemy wykupić polisę posagową. W jej przypadku rodzice przez określony czas uiszczają regularnie składki, a dziecko po ukończeniu pełnoletności otrzymuje określoną kwotę.

O czym musimy pamiętać, poszukując polisy dla siebie

By się nie „naciąć” i nabyć dobre ubezpieczenie na życie musimy przede wszystkim porzucić pochopne kroki. Najpierw zastanówmy się, jakie są nasze możliwości finansowe. Następnie warto rozważyć, ile jesteśmy w stanie przeznaczyć na poczet składki, bo przecież im wyższa ta składka, tym większa suma ubezpieczenia. Zastanówmy się, jaka ochrona jest nam potrzebna, która polisa najlepiej wpisze się w potrzeby nasze i naszych bliskich. Przede wszystkim należy porównać kilka propozycji. Kupowanie pierwszej lepszej to najgorsze rozwiązanie. Jeśli nie czujemy się zbyt pewnie w gąszczu ofert, skorzystajmy z pomocy doradcy ubezpieczeniowego.

Więcej tutaj: http://ubezpieczzycie.pl/jak-wybrac-polise-na-zycie